
Метафоричні карти "Земля моєї Душі". Саченко Ірина
1 100 ₴
- Готово до відправки
- +380 (99) 654-21-01
Метафорічні асоціативні картки "Земля моєї Душі"
Колода створена для максимально екологічної роботи з різними типами психологічних травм. Вона була розроблена для психологів, педагогів, коуч, психотерапевтів.
Ця колода створена під час війни в Україні у 2022 році як другий наклад колоди «Лоскуткитву Серця» і призначена слугувати фахівцям, які допомагають людям впоратися з воєнною травмою та травматичними подіями як у воєнний час, так і під час адаптації до нової країни.
Також можна використовувати колоду для аналізу свого життєвого шляху або переосмислення травматичного досвіду після роботи з психотерапевтом на етапі реінтеграції. Однак, вкрай не рекомендується використовувати колоду самостійно в період гострого проживання горя або шокової травми. У такі періоди необхідно звернутися за допомогою до травмофокульованого психотерапевта.
У колоді ви знайдете карти, що стосуються можливої травматизації в різні періоди життя людини:
- Травма пов'язана з військовими подіями в Україні
- Травма пологів
- Травма ранньої прив'язаності (покинутість, самотність)
- Медичні травми
- Булінг, крик образи та інше
- Порушення особистих меж
- Травма зради
- Травма втрати близької людини або домашньої тварини
- Нещасні випадки та катастрофи
- Травма свідка
- Насилля
- Співзалежність
- Військова травма
- Адаптація в вимушеній еміграції
Ці та багато інших тем, запитань і стану можна розкрити за допомогою колоди «Земля Моїй Душі».
Колода представляє те, як із пережитого досвіду можна створити нові сенси, використовуючи власну ресурсну спонтанність і творче пристосування для отримання цілісності своїй ідентичності.
Техніки для роботи з травмою
- Техніка 1
Запропонуйте клієнту:
- Напишіть на папері 10 пунктів, які, на ваш погляд, травмували вас у житті найбільше.
- Оцініть кожен із пунктів щодо ступеня впливу й інтенсивності душевного болю від 1 до 10.
- Підберіть відповідні зображення з карт і розташуйте їх у порядку забування інтенсивності. Розкажіть психологу про випадки, які ви оцінили від 1 до 5 балів.
- Виберіть слова, значення яких, на вашу думку, могли допомогти вам подолати неприємні життєві події (або придумайте власні слова).
- Знайдіть у колоді зображення, які могли б представити ваш стан після подолання травми, і закрийте ними кожну травмувальну подію.
- Розкажіть, що ви можете зробити інакше тепер, спираючись на отриманий досвід.
- Загалом: як ви почуватиметеся, якщо зроблена робота буде інтегрована у ваш життєвий досвід?
- Техніка 2
Виберіть п'ять карток:
- події-травму, з яким ви успішно впоралися;
- перешкода на шляху до подолання події-травми;
- хтось щось, що заважало вам впоратися із подією;
- хтось щось, що допомогло вам впоратися із подією;
- розв'язання проблеми.
Якщо є щось, що ви б змінили в історії після того, як поділилися нею, розкажіть про це.
- Техніка 3
Техніка самотерапії "10 тем".
Начните дневник.
- Пропишіть 10 тем у своєму житті, з якими ви хотіли б розібратися. Виберіть із травматичної частини колоди по одній мапі-асоціації на кожну тему. Зафіксуйте в нотатках або зробіть у своєму щоденнику закладки з вибраних карт.
- Упродовж наступних 30 днів ви працюватимете по кожній із десяти тем упродовж трьох днів поспіль. Вранці, бажано після пробудження, розгляньте карту, прочитайте свою тему уголос, поставте таймер на 20 хвилин і впродовж цього часу випишіть свій потік думок у щоденнику, проживаючи написане. Слідкуйте за своїм диханням, за напругою руки, за емоціями та тим, на які слова ви реагуєте найлютіше. Підкреслюйте такі слова, паралельно записуйте, що відбувається з вами зараз, якщо сльози йдуть — не стримуйте себе, дихайте. За таймером допишіть до точки, витягніть з колоди карту, яка допоможе вам просунутися далі, і закрийте сьогодні щоденник. Так само й наступні два дні по тій самій темі.
- Потім переходьте до другої теми й потім так само опрацьовані інші. Виділіть один день на підсумки першого тридцятиденного кола. Перерахуйте все, що ви написали в щоденнику за ці 30 днів. Які висновки можете зробити? Що змінилося, а що ще хотілося б змінити? Якими ресурсами вдалося скористатися? Як вам дається, дихалося і жилося ці 30 днів? Потім знову поверніться до першої теми, подивіться на мапу та відчуйте: ваше ставлення до цієї теми досі таке саме, вам хочеться замінити цю карту іншою?
- Якщо так, то виберіть із усієї колоди ту карту, яка зображує на цей момент ваші відчуття до теми, і знову працюєте за нею.
- Обробіть у такий спосіб друге коло своїх тем упродовж наступних 30 днів. В підсумку зробіть висновки та ознайомте цю роботу зі своїм терапевтом, якщо є така можливість.
- Далі можна виписати 10 нових тем і працювати по тому ж сценарію.
У комплект входить:
- 109 зображень;
- 60 карток-глаголів;
- инструкция;
- коробочка.
Авторка - Ірина Саченко
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Основні | |
Стан | Нове |
Тематика | Психологія |
Мова видання | Український |
Кількість сторінок | 170 |
Рік видання | 2022 |
- Ціна: 1 100 ₴