Метафоричні асоціативні карти Bosch (Босх. Сад насолод)
400 ₴
- Готово до відправки
- +380 (99) 654-21-01
Метафоричні асоціативні карти Bosch (Босх)
Своєю картиною «Сад Насолод» Ієронім Босх(1450-1516) створив монументальний пам'ятник страхів, надій і фантазіям середньовічної Європи. Робота має величезні розміри 220*390см.
Рай, земне існування, а також ад представлені на трьох стулках триптиха.
Майстерно використовуючи мову мальовничих образів, Босх, заселив свій твір казковими тваринами і фантастичними істотами, схожими на тих, які жили в уяві людей того часу.
65 карт колоди «Босх» повністю відтворюють «Сад Насолод», за винятком трьох масивних рамок триптиха. При найближчому розгляді, кожна карта є маленьким шедевром, що зображує якусь хитромудру деталь картини. Якщо помістити дві будь-які карти поруч, то зображені на них фрагменти картини, як складені разом пазли, перетворюються в єдину композицію. Карти «Босх» можуть відкрити нам двері у світ цього геніального митця і організувати захоплюючу подорож по одному з найбільш знаменитих картин в історії західного мистецтва.
Ці карти є не тільки твором мистецтва, але і корисним інструментом для творчої гри або роботи.
Мистецтво, взаємодіючи з нами через карти, структурує навколишній світ, робить його більш безпечним і зрозумілим. Близькість, яка розвивається між глядачем і об'єктом, розглядаються протягом цього процесу, надає впевненість, зміцнює віру у власні сили, дає енергію і надихає! Ці ефекти мають велике значення при застосуванні карт для подальшої роботи, навчання якої-небудь діяльності, або терапії.
Незалежно від того, як ви збираєтеся використовувати карти, будь ласка, пам'ятайте ці рекомендації:
- Не обов'язково бути буквальним в інтерпретації карти. Зображення на ній може розглядатися як символ або метафора.
- Мистецтво є основою для творчості – надайте повну свободу своїм асоціаціям.
- Уникайте складних сюжетів. Проста сюжетна лінія більш цікава, і за нею легше стежити.
- Утримуйтеся від інтерпретації або реинтерпретации карти іншого гравця. Немає «неправильних» відповідей або історій.
- Розповідайте історію в теперішньому часі і описуйте події «у русі» і динаміці. Робота в групі йде краще, якщо гравці реагують на обрану карту спонтанно, використовую більше свою фантазію, ніж на логіку. Уникайте тривалих монологів. Надавайте можливість всім учасникам включитися в гру.
- Не соромтеся відсортовувати будь-які карти, які ви з будь-якої причини вважаєте невідповідними. Під час гри кожен може змінити обрану картку або пропустити хід без пояснення причин.
- Вибирайте карту «в сліпу» — елемент здивування служить ковтком свіжого повітря для вашої фантазії.
«Босх» — це асоціативна гра, а не змагання. Для цієї гри не існує жодних твердих правил. Ми, тим не менш, пропонуємо Вам кілька ідей, які ви зможете використовувати в грі в якості концептуальної основи. Вона створить необхідні умови для того, щоб процес розповідання історії міг вільно розвиватися по своїх власних правилах.
Пазл.
Перемішайте карти і витягайте їх одну за іншою, маючи на столі, як елементи пазлу так, щоб одна прилягала до іншої. Картки не мають зон перекриття і рамок. Відтворений вами «Сад насолод», буде мати розміри 91×52см. Граючи в «Пазл» ви зможете ближче познайомитися з композицією картини.
Історії.
Кожен гравець по черзі «наосліп» бере карту, показує її і описує те, що він бачить. Де відбувається дія? Що там відбувається? І що він відчуває у зв'язку з цим? Які асоціації виникають при розгляданні зображення? Гравці можуть до початку гри розглядати картки, що відносяться тільки до якогось одного аспекту триптиха: рай, земне існування, пекло. Кожен раунд може бути присвячений одній з цих трьох тем.
Символ.
Символізм Середньовіччя може на перший погляд здаватися недоступним для нас, тих, хто живе ХХІ столітті. Але це значуща частина сучасної європейської свідомості, яка є фундаментом нашого світу. За допомогою книг з історії мистецтва ми можемо поринути у царство символів, яке так багато відображено в «Сад насолод». Ви можете знайти на картині алхімічне яйце або мертву рибу, яка служить нагадуванням про втрачені радощі. А які ще символи ви можете виявити на ній? Яке значення вони мають?
500 років потому.
Уявіть і опишіть, як ця картина була б намальований нашим сучасником, якби він використовував образи і символи, що відображають свідомість живуть зараз людей.
3 зупинки у часі.
Деякі історики мистецтва вважають, що Босх зобразив у своїх картинах стан занепаду і загибелі держави, яке він спостерігав навколо себе. Як цивілізація продовжить свій розвиток? Які сцени будуть зображені на картині, якщо б вони відображали суспільство в XXI столітті?
В комплект входить:
- 65 карт;
- коробка.
Основні | |
---|---|
Виробник | Bosch |
Країна виробник | Україна |
Кількість сторінок | 55 шт. |
Тематика | Психологія |
- Ціна: 400 ₴